t2174a 14 Takipçi | 32 Takip
Kategorilerim
Diğer İçeriklerim (331)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (14)

KİMDİR BU 'AYVAZ DEDE'?

2013-04-15 14:50:00
KİMDİR BU AYVAZ DEDE? |  görsel 1

AKP hükümeti 4+4+4 Yasası ile İmam Hatipleri açmasıyla birlikte Akhisar’ın en köklü ve en elit İlkokulu olan 'Misakımilli İlkokulu' binasını gasp ederek İmam Hatip Ortaokulu yapmıştır (sol resimde)! Bu alçakça bir girişimdir. Ayrıca açmazdan önce internette yer alan 'Miskımilli Ali Şefik İlköğretim Okulu' siteleri kaldırılmıştır! 

İşte kaldırılan siteler:

Akhisar Misak-ı Milli Ali Şefik İlköğretim Okulu - Milli Eğitim Bakanlığı
okulweb.meb.gov.tr/45/03/379314/personelimiz.html
Akhisar Misakı Milli Ali Şefik İlköğretim Okulu Web Sitesi.

Akhisar Misak-ı Milli Ali Şefik İlköğretim Okulu - Milli Eğitim Bakanlığı
okulweb.meb.gov.tr/45/03/379314/hizstandart.html
ÖĞRENCİ NAKİL e-Okul Nakil gelen, 1-Veli Dilekçesi 2-Öğrenci Nüfus Cüzdanı T.C. Kimlik No 3- Varsa şehit ve muharip gazi çocukları ile özel eğitime ihtiyacı ...

MANİSA-AKHİSAR (Misak-ı Milli Ali Şefik İlköğretim Okulu)
mmasi.meb.k12.tr/
Okul, yöneticileri, öğretmen kadrosu ve okul etkinlikleri hakkındaki bilgilere yer veriliyor.

Akhisar Misak-ı Milli Ali Şefik İlköğretim Okulu
okulweb.meb.gov.tr/45/03/379314/okulumuz.html
Okul Kodu : Okul Müdürü : Telefon : Fax : e-posta : Adres : web Adresi : 379314 İsmail BİLGEN 0(236) 414 19 40 0(236) 412 33 96 379314@meb.k12.tr ...

Önce Kız Meslek Lisesinin Yeri Sonra Misakımilli İşgali...
2012-2013 Eğitim-öğretim yılında faaliyetlerine başlayan olan Ayvaz Dede İmam Hatip Ortaokulu, Eski Kız Meslek Lisesi binasında, Akhisar İmam Hatip Ortaokulu, Akhisar Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde açıldı.

Başka İsim Bulamadılar…
Yobaz ve Amerikan işbirlikçisi hükümet Akhisar’da yobazları memnun edebilecek bir isim bulamamaktadır. O yüzden açtığı İmam Hatip Ortaokulu’na hiç kimsenin duymadığı-bilmediği ve asla önem vermeyeceği ve alay konusu yapacağı bir isim bulmuştur.

Kimdir bu 'Ayvaz Dede ismi'? Dede deyince Alevilerin dedesi anlaşılmasın. 

Akhisar’da bugüne kadar doğup-büyümüş kime sorsanız Ayvaz Dede diye birinin kim olduğunu bilmemektedir. Bilmediği gibi böyle bir şahsın varlığı Akhisar tarihinde de yer almamaktadır. Kaldı ki,” Osmanlı belgeleri arasında Akhisar hakkındaki ilk kayıtlar 1531 yılında yazılmıştır. Bu kayıtlar Akhisar'ın 17 köyü bulunan ve Saruhan Sancağının merkezi Manisa'dan %40 daha fazla gelir vergisi ödeyen bir kaza merkezi olduğunu göstermektedir”. http://www.asil-turk.org/genel-tarih/31805-akhisar-tarihi.html

Bu nedenle Ayvaz Dede yalan dolanı Osmanlı belgeleri tarafından da kanıtlanamaz durumdadır. Çünkü denilmektedir ki, “bundan 502 yıl önce yaşamıştır.” Bundan 502 öncesi 1600’lü yıllara rastlamaktadır. Halbuki Osmanlı kayıtları 1510’da değil 1531 yılında yazılmıştır.

Bugün AKP’li Amerikancı, dinci-sömürgeci yobazların elinde bulunan Akhisar Belediyesi sitesinin “Akhisar Tarihi”nde de böyle bir isim yer almamaktadır.. Hatta yukarıda da belirtildiği üzere Ayvaz Dede adlı bu uyduruk şahıstan 2006 yılına kadar Yugoslavya’da da bahsedilmemektedir. Ayvaz Dede yalan-dolanı da Yeni Soğuk Savaş döneminin bir yöntemi olarak ortaya çıkmıştır. İslamcılar bugün eski Soğuk Savaş döneminde olduğundan çok daha yoğun olarak Amerikan işbirlikçisidir. Tayyip Erdoğan’ın 2001 seçimleri öncesi ABD’de iki ay kalması bir tesadüf değildir. Tayyip Erdoğan’ın akıl hocalarından olan Kürt fındık kralı Nakşibendi Cüneyt Zapsu Amerika ile Erdoğan ilişkilerini yürütmesi bu nedenledir. Hatta Cüneyt Zapsu, Erdoğan’ın patavatsızlıkları üzerine baş danışmanlığından ayrılmış ve Amerikalılara da şöyle demiştir. “Bunu delikten süpürüp atmayın, kullanın.” Egemen Bağış adlı şahsın Amerika’dan getirilip Bakan yapıldığı da malumdur. Öte yandan Maliye Bakanı da Amerikancı bir Kürt’tür ve İngiltere’den getirilmiştir. Tayyip Erdoğan’ın iki oğlu ve iki kızı da üniversiteyi Amerika ve İngiltere’de okumuştur. Ortaya çıkan son bomba ise Erdoğan’ın danışmanının CIA raportörü çıkmasıdır. Ve yine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün oğlu liseyi Ankara’da Fransızca eğitim veren Tevfik Fikret Koleji’nde tamamlamıştır. Tevfik Fikret bilindiği üzere ateist bir aydındır. İktidardaki yobazlar kendi çocuklarına kaliteli Batı eğitimi aldırırken cahil ve fakir köylüleri ise İslam yobazlığı ile zehirlemektedir. Çünkü yobazlar, cahiller, saf olanlar bu iktidarın oy kaynağıdır. Bu kaynağın kurumasını istememektedirler. O yüzden onlar için İmam Hatip Ortaokulları açılmıştır.

541
0
0
Yorum Yaz